Herbicydy selektywne w uprawie zboża

Comments Off on Herbicydy selektywne w uprawie zboża

Chwasty w uprawach zbóż mogą być problemem, jeżeli rosną gęsto, są to gatunki inwazyjne. W tym przypadku zboże będzie konkurowało o zasoby, takie jak woda czy też substancje odżywcze znajdujące się w glebie. Dlatego rolnicy powinni zwrócić uwagę na występowanie chwastów już w okresie wiosennym czy też jesiennym w przypadku zboża ozimego. Dzięki temu można szybko zareagować, rozpoznać jakie chwasty stanowią największe zagrożenie, wówczas można dobrać skuteczne herbicydy selektywne.

Zestaw herbibox do zwalczania chwastów w zbożach jarych i ozimych

Herbicydy selektywne działają na rośliny niepożądane, mogą prowadzić do ich obumierania, jednocześnie nie powodując szkód w uprawie. Dzięki temu są to obecnie najpopularniejsze środki, które służą do pozbywania się chwastów. Mogą one być przeznaczone przykładowo do zwalczania chwastów dwulistnych, często występujących w uprawach rolnych. Dobrym przykładem jest herbicyd Cevino 500 SC, który zawiera substancje aktywną flufenacet. Jest to bardzo uniwersalny herbicyd, który posiada szerokie spektrum działania, przeznaczony jest do zastosowań jesienią. Możemy stosować go przedwschodowo, kiedy może zatrzymać rozwój chwastów jeszcze w glebie, w tym w przypadku rośliny niepożądane w uprawach będą wschodziły wolniej niż zboże. Może być stosowany także powschodowo, wówczas będzie działał na kiełkujące chwasty, będzie wchłaniany przez liście, prowadząc do obumierania rośliny.

Herbicyd Galmet 20 SG, który może być stosowany razem z herbicydem Cevino, charakteryzuje się dużą skutecznością w zwalczaniu chwastów dwuliściennych, takich jak bodziszek drobny. Jest to środek, który może być stosowany zarówno wiosną, jak i jesienią, Bardzo dobrze sprawdza się w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza, jest to temperatura, kiedy wzrost rozpoczyna wiele chwastów występujących w uprawach zboża. Bardzo dobrze radzi sobie z miotłą zbożową, która jest najczęściej występującym chwastem w zbożach w naszym kraju. Herbicydy warto stosować w zależności od występowania chwastów, można wykorzystać je prewencyjnie przed wschodem, jak również powschodowo, kiedy zauważymy wysoki rozrost chwastów w uprawach.

Dlatego warto wybrać herbicydy ze strony https://innvigo.com/zestaw-herbibox/, dzięki któremu będziemy mogli chronić uprawy zbóż jarych oraz ozimych. Zastosowanie różnego rodzaju herbicydów pomoże nam zwiększyć spektrum działania, dzięki temu zwalczymy większość popularnych chwastów dwuliściennych występujących w uprawach.