Skuteczna walka z chwastami w uprawach zbóż

Comments Off on Skuteczna walka z chwastami w uprawach zbóż

Herbicydy selektywne to środki, które mogą usuwać z upraw chwasty. Zazwyczaj posiadają działanie doglebowe oraz nalistne, w tym przypadku mogą zwalczać chwasty przed wzrostem, wówczas środek rozprowadzany jest do gleby, gdzie może trafić do nasion czy też do układu korzennego. Innym sposobem działania jest rozpylanie herbicydów nalistnie, dzięki czemu poprzez liście i łodygi jest dystrybuowany po całej roślinie powodującej obumieranie.

Jakie herbicydy selektywne oferuje zestaw RCG?

Herbicydy selektywne z powodzeniem stosuje się w uprawie zboża, w tym przypadku często występującym chwastem jest miotła zbożowa, oraz wiele chwastów dwuliściennych. W tym przypadku poszukuje się skutecznych herbicydów, które mogą kompleksowo zwalczać różne gatunki chwastów. Często wykorzystuje się kilka różnych herbicydów, aby zwiększyć skuteczność działania, jednym z nich jest Rassel 100 SC, jest to herbicyd jesienny, przeznaczony dla ochrony upraw zbóż ozimych. Stosuje się go zatem w okresie jesiennym, bardzo dobrze działa w przypadku rozpylania nalistnego. Wykazuje wyjątkowo skuteczność w przypadku chabra bławatka, maku polnego, rumianu polnego. Innym bardzo skutecznym herbicydem jest Cevino 500 SC, jest to uniwersalny herbicyd, który także możemy zastosować w przypadku zbóż ozimych. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku miotły zbożowej, zwalcza także wiele innych chwastów dwuliściennych.

Kolejnym bardzo skutecznym w działaniu herbicydem jest Galmet 20 SG, w którym substancją aktywną jest metsulfuron metylu. Jest to herbicyd, który bardzo dobrze usuwa takie chwasty, jak bodziszek drobny, wspomaga inny herbicydy w przypadku nadmiernego występowania miotły zbożowej. Dużą zaletą jest możliwość działania już w temperaturze 5 stopni Celsjusza, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku oprysków powschodowych, może być stosowany w okresie wiosennym oraz jesienią.

Wykorzystanie kilku różnych herbicydów jest dobrym pomysłem ze względu na uodparnianie się chwastów na działanie środków chwastobójczych. Dlatego warto wybrać herbicydy ze strony https://innvigo.com/zestaw-rcg/, które będą posiadały szerszy zakres działania niż pojedynczych herbicyd. Dzięki temu możemy skutecznie usuwać wiele gatunków chwastów jak również te, które uodparniają się z biegiem lat na działanie konkretnych środków chwastobójczych.